Niesamowita bramka Rakowa Częstochowa w meczu z Koroną Kielce [WIDEO]

2024-03-13 18:55:53; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Niesamowita bramka Rakowa Częstochowa w meczu z Koroną Kielce [WIDEO] Fot. Canal+ online
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Canal+ Sport

Ante Crnac popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu w zaległym meczu drugiej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Koroną Kielce.

Nie minęły trzy minuty na stadionie w Kielcach, a już fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się napastnik Rakowa Częstochowa Ante Crnac. Dla 20-letniego Chorwata to czwarte trafienie w tym sezonie Ekstraklasy. 

Parę minut później podopieczni Dawida Szwargi dołożyli drugie trafienie za sprawą Władysława Koczerhina. Jeśli taki rezultat utrzyma się do końca spotkania, Raków awansuje na podium i będzie mieć tylko dwa punkty straty do liderującej Jagiellonii Białystok. Nad czwartym Lechem Poznań przewaga również wynosiłaby dwa „oczka”.


Korona natomiast po porażce straci szansę na odskoczenie, przynajmniej na razie, strefie spadkowej. Zespół Kamila Kuzery ma tyle samo punktów co Puszcza Niepołomice zajmująca miejsce oznaczające relegację. „Scyzory” nie znajdują się pod kreską tylko ze względu na lepszy bilans bramkowy.

Jeśli na koniec sezonu oba zespoły będą miały tyle samo punktów, decydować będzie bilans bezpośrednich meczów, który na dzisiaj lepszy ma zespół z województwa świętokrzyskiego. Jednak nie rozegrano jeszcze drugiego spotkania, którego gospodarzem będzie ekipa Tomasza Tułacza.