Niesamowita seria trwa. Iñaki Williams coraz bliżej rekordu LaLigi!

Niesamowita seria trwa. Iñaki Williams coraz bliżej rekordu LaLigi! fot. imagestockdesign / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OptaJose

Iñaki Williams zanotował przeciwko Atlético Madryt (2:1) swój 189. ligowy występ z rzędu i tym samym jest już numerem dwa na liście piłkarzy z największą liczbą rozegranych w ten sposób meczów w LaLidze.

26-letni środkowy napastnik, mogący też z powodzeniem występować jako prawoskrzydłowy, nie opuścił ani jednego meczu o punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej od 20 kwietnia 2016 roku.

W ostatnim starciu przeciwko Atlético Madryt pojawił się na placu gry w 71. minucie i tym samym dopisał do swojego dorobku rozegranie 189. ligowego meczu z rzędu.

Ten wyczyn Iñakiego Williamsa oznacza, że przebił on osiągnięcie Luisa Miguela Arconady. Wychowanek i legenda Realu Sociedad wystąpił w 188 spotkaniach o punkty z rzędu w latach 1978-1983, co pozwalało mu przez pewien czas dzierżyć rekord w tej kategorii.

Niedługo później został on jednak przebity przez swojego późniejszego klubowego kolegę - Juana Antonio Larrañagę. Środkowy obrońca lub defensywny pomocnik rozegrał 202 takie mecze w latach 1986-1992.

Jeżeli 26-letniemu Williamsowi będzie w dalszym ciągu dopisywać zdrowie i nie zaliczy zawieszenia przez kartki, powinien w następnym sezonie ustanowić nowy rekord hiszpańskich rozgrywek, które i tak pod tym względem należą do wyjątkowych. Zazwyczaj najwięcej występów z rzędu w różnych zmaganiach mają bramkarze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy