Niesamowity rekord Cristiano Ronaldo

Niesamowity rekord Cristiano Ronaldo fot. Transfery.info
Marek Ratkiewicz

Cristiano Ronaldo w sobotnim meczu z Levante strzelił swoją 14. i 15. bramkę ligową w tym sezonie i tym samym pobił kilkudziesięcioletni rekord należący do Estebana Echevarríi.

Portugalczyk wynik spotkania otworzył w 13. minucie z rzutu karnego, a kolejnego gola dołożył w 61. minucie. Dla "Królewskich" trafili też Javier Hernandez, James Rodriguez i Isco.

Cristiano w obecnym sezonie strzelił 18 bramek we wszystkich rozgrywkach, co na tym etapie sezonu stanowi nowy rekord wszech czasów. Piłka po strzałach 29-latka lądowała w siatce w 10 z 12 spotkań, w których wystąpił. Na jego koncie znalazło się też trafienie we wtorkowym, wygranym 1-0 meczu Portugalii z Danią, rozgrywanym w ramach eliminacji do EURO 2016.

Piłkarze z Madrytu tymczasowo znaleźli się teraz na drugim miejscu w tabeli, zaledwie jeden punkt przed Barceloną, która w tej kolejce podejmuje Eibar. Gwiazda "Dumy Katalonii" Leo Messi również postara się zapisać na kartach historii - potrzebuje zaledwie dwóch trafień, by wyrównać rekord wszech czasów w ogólnej liczbie bramek strzelonych w Primera División.