Niezaszczepieni zawodnicy z Premier League mogą mieć problemy ze znalezieniem pracodawcy poza Anglią

Niezaszczepieni zawodnicy z Premier League mogą mieć problemy ze znalezieniem pracodawcy poza Anglią fot. Ink Drop / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Telegraph

Niezaszczepieni zawodnicy z Premier League mogą mieć poważne problemy ze znalezieniem pracodawcy spoza angielskiej ligi. Kluby z Europy w związku z prognozowanym wzrostem zakażeń koronawirusem wymagają od piłkarzy szczepień - czytamy w „The Telegraph”.

Liberalne podejście zarządców Premier League w sprawie szczepień i ich regularności zdaniem Sama Wallace’a z „The Telegraph” odbije się negatywnie na rynku transferowym w Anglii.

Europejskie kluby zachowują ostrożność w sprawie angaży niezaszczepionych zawodników z angielskiej ekstraklasy, a niekiedy mają nawet definitywnie porzucać z nimi rozmowy po usłyszeniu informacji o odrzuceniu przez nich dawki przeciwciał.

W związku z okresem letnim eksperci prognozują kolejny, zauważalny wzrost zakażeń. Taki obrót spraw mógłby wprowadzić w wielu państwach zaostrzenie rygoru sanitarnego, co wiązałoby się z brakiem wstępu osób, które szczepień nie mają - w futbolowym światku oznaczałoby to zakaz wpuszczenia piłkarzy na teren danego kraju załóżmy podczas spotkań wyjazdowych Ligi Mistrzów.

W ligach krajowych we Włoszech i Francji władze nakazały obowiązkowych szczepień dla zawodników po wzroście infekcji w ciągu zimy, zostawiając małą furtkę dla osób grających w niej od dłuższego czasu.

Pierwszą dużą angielską drużyną, która spotkała się z wyjazdowym problemem jest Chelsea. Dwójka pomocników „The Blues” - Ruben Loftus-Cheek i N'Golo Kanté nie wzięli udziału w przedsezonowym obozie przygotowawczym Thomasa Tuchela w Stanach Zjednoczonych, gdzie każdy przyjezdny, niebędący obywatelem kraju musi posiadać aktualne zaświadczenie przyjęcia dawki preparatu antycovidowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Kylian Mbappé osobiście przeprosił Florentino Péreza Kylian Mbappé osobiście przeprosił Florentino Péreza Wielka saga dobiegła końca. Rafael Leão podpisał [OFICJALNIE] Wielka saga dobiegła końca. Rafael Leão podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy