2017-02-12 16:05:33; Aktualizacja: 7 lat temu
Niezwykły wyczyn w Finlandii. Rocznik 2001 trafia do siatki! Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek Źródło: veikkausliiga.com

Pyry Hannola zapamięta trwający weekend do końca swojego życia.

15-letni zawodnik fińskiego RovaniemenPalloseura wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny naspotkanie Pucharu Finlandii z Oulun Palloseura. Sporym wyczynem dlamłodego piłkarza był oczywiście sam występ, ale Fin na tym niepoprzestał. W 13. minucie meczu trafił bowiem do siatki, notującswoje premierowe trafienie dla dorosłej drużyny klubu z Rovaniemi.Hannola prawdopodobnie został tym samym najmłodszym strzelcem whistorii zawodowych rozgrywek w Finlandii.

Drużyna młodego bohatera z łatwościąporadziła sobie z pucharowym rywalem. Ostatecznie wygrała aż 9:0.Warto podkreślić, że pierwsze pięć bramek wbiła przyjezdnym wciągu pierwszych 21 minut.

Hannola już wcześnnej otrzymywałszanse w dorosłej drużynie, notując 27 minut w dwóch poprzednichspotkaniach pucharowych. W sobotę po raz pierwszy wyszedł jednak wpodstawowym składzie.

Młodziutki Fin występuje w środkupomocy. Na świat przyszedł 21 października 2001 roku, a więcswoje 16. urodziny będzie obchodził dopiero za ponad osiemmiesięcy.