Niezwykły wyczyn w Finlandii. Rocznik 2001 trafia do siatki!

Niezwykły wyczyn w Finlandii. Rocznik 2001 trafia do siatki! fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: veikkausliiga.com

Pyry Hannola zapamięta trwający weekend do końca swojego życia.

15-letni zawodnik fińskiego Rovaniemen Palloseura wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny na spotkanie Pucharu Finlandii z Oulun Palloseura. Sporym wyczynem dla młodego piłkarza był oczywiście sam występ, ale Fin na tym nie poprzestał. W 13. minucie meczu trafił bowiem do siatki, notując swoje premierowe trafienie dla dorosłej drużyny klubu z Rovaniemi. Hannola prawdopodobnie został tym samym najmłodszym strzelcem w historii zawodowych rozgrywek w Finlandii.


Drużyna młodego bohatera z łatwością poradziła sobie z pucharowym rywalem. Ostatecznie wygrała aż 9:0. Warto podkreślić, że pierwsze pięć bramek wbiła przyjezdnym w ciągu pierwszych 21 minut.


Hannola już wcześnnej otrzymywał szanse w dorosłej drużynie, notując 27 minut w dwóch poprzednich spotkaniach pucharowych. W sobotę po raz pierwszy wyszedł jednak w podstawowym składzie.

Młodziutki Fin występuje w środku pomocy. Na świat przyszedł 21 października 2001 roku, a więc swoje 16. urodziny będzie obchodził dopiero za ponad osiem miesięcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy