Nikt nie chce Konoplanki

Nikt nie chce Konoplanki
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Revier Sport

Jewhen Konoplanka może mieć problem ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Ukraiński skrzydłowy trafił przed rokiem na wypożyczenie do Schalke Gelsenkirchen i choć został wykupiony przez niemiecki zespół, to niebawem zaczęły się jego problemy z regularną grą .Po jego wypowiedziach dla ukraińskiego portalu „FootballHub”, w których nazwał trenera Markusa Weinzierla tchórzem i kilkoma innymi negatywnymi określeniami, stało się jasne, że ich dalsza współpraca jest niemożliwa.

27-latek jest w najlepszym wieku dla profesjonalnego piłkarza, dlatego jasne jest, że ma inne oczekiwania, niż permanentne przesiadywanie na ławce rezerwowych. Nie wydaje się jednak, by w przyszłości sytuacja sześćdziesięciokrotnego reprezentanta Ukrainy miała się poprawić, dlatego zaczęto się rozglądać za nowym klubem dla niego.

Problemem jest jednak to, że mimo usilnych starań agencji menadżerskiej Konoplanki, nie ma dla niego żadnych ofert. W Gelsenkirchen oczekują, że były gracz Sevilli pojawi się na początku lipca na treningach drużyny. Schalke podobno chce za swojego piłkarza piętnaście milionów euro.

Niemcy muszą liczyć na szybki zwrot w sprawie jego odejścia, bowiem obecność naburmuszonego Konoplanki na przygotowaniach do nowych rozgrywek, może być słabym początkiem kolejnego sezonu.

Ukrainiec rozegrał w ubiegłym roku 26 spotkań dla Schalke, w których zdobył sześć bramek i dwukrotnie asystował. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy