Nkunku żegna się z PSG. Transfer bardzo blisko

Nkunku żegna się z PSG. Transfer bardzo blisko fot.
Karol Brandt
Źródło: France Football

Według mediów znad Sekwany wielkimi krokami zbliża się finalizacja transferu Christophera Nkunku do RB Lipsk. Świadczy o tym fakt, że zawodnik pożegnał się już z kolegami z Paris Saint-Germain.

Kilka tygodni temu „France Football” informował, że trzecia siła Bundesligi wyrosła na głównego faworyta do zakontraktowania 21-letniego Francuza. Dziś to samo źródło dodaje, że porozumienie pomiędzy oboma klubami zostało praktycznie zamknięte. 

„Byki” mają zapłacić 13 milionów euro plus bonusy w wysokości dwóch milionów. Należy dodać, że umowa środkowego pomocnika z paryżanami wygasa już za rok. Tym samym jest to ostatni moment do większego zarobku. 

W przeszłości obie ekipy już kilkukrotnie współpracowały ze sobą przy okazji innych transakcji, zatem nie powinno być żadnych komplikacji. Jeśli tak będzie w rzeczywistości, zawodnik zwiąże się z Lipskiem do 30 czerwca 2024 roku. 

O tym, że transfer zbliża się do finalizacji świadczy pożegnanie sześciokrotnego reprezentanta Francji do lat 21 z resztą zespołu. 

Nkunku, który jest wychowankiem Paris Saint-Germain, do pierwszej drużyny został przeniesiony zimą 2015 roku. Od tego czasu rozegrał 78 spotkań, strzelił 11 goli i zanotował cztery asysty.
 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy