Nowa opcja transferowa dla Matty'ego Casha

2024-06-19 15:02:58; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Nowa opcja transferowa dla Matty'ego Casha Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Gianluca Di Marzio

Matty Cash znalazł się w orbicie zainteresowań Interu Mediolan jako potencjalny następca Denzela Dumfriesa - informuje Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Polski nie znalazł się w kadrze na Mistrzostwa Europy, ponieważ selekcjoner Michał Probierz uznał, że stan zdrowia prawego obrońcy nie pozwoli mu korzystać w oczekiwanym stopniu z jego usług.

Ten stan rzeczy nie ma jednak żadnego wpływu na pojawianie się różnego rodzaju plotek transferowych dotyczących Matty'ego Casha, który w ostatnich tygodniach był mocno łączony z przeprowadzką do Milanu.

Taka transakcja została stosunkowo szybko wykluczona, ponieważ Aston Villa oczekiwała otrzymania propozycji sięgającej aż 30 milionów funtów (około 35,6 miliona euro), co przekraczało możliwości finansowe „Rossonerich”.

Mimo to 26-letni zawodnik ma wciąż realne szanse na to, żeby pojawić się tego lata w Mediolanie, ponieważ teraz w jego kierunku spogląda Inter.

Urzędujący mistrz Włoch pracuje obecnie nad zawarciem nowego porozumienia z Denzelem Dumfriesem. W przypadku fiaska rozmów zostanie wystawiony na sprzedaż i wówczas otworzy się okazja ku temu, by miejsce po nim zajął właśnie Cash.

Gianluca Di Marzio dodaje, że Polak nie jest jedynym kandydatem rozpatrywanym przez „Nerazzurrich” w charakterze ewentualnego następcy Holendra, ponieważ rywalizuje o to miano z Danem Ndoye z Bologny.

Prawy obrońca Aston Villi zakończył ostatnie rozgrywki z dorobkiem pięciu trafień i trzech asyst w 46 spotkaniach. Z kolei skrzydłowy rewelacji Serie A zanotował odwrotne statystyki - trzy bramki i pięć otwierających podań w 39 meczach.