Nowe nagranie z ataku na Kolašinaca i Özila. Napastnicy przyznali się do winy [WIDEO]

Nowe nagranie z ataku na Kolašinaca i Özila. Napastnicy przyznali się do winy [WIDEO]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Metropolitan Police

Londyńska policja poinformowała, że mężczyźni, którzy pod koniec lipca zaatakowali grających w Arsenalu Mesuta Özila i Seada Kolašinaca, przyznali się do winy.

Do zdarzenia doszło 25 lipca. Özil wraz ze swoją żoną i Kolašinacem przebywali na Hampstead, kiedy to do Mercedesa klasy G prowadzonego przez byłego reprezentanta Niemiec doskoczyło dwóch mężczyzn. Jeden z nich wyciągnął ostre narzędzie i zaczął straszyć nim Kolašinaca, domagając się od niego m.in. zegarka. Ten postanowił jednak stanąć w szranki z napastnikami. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak potwierdziła londyńska policja, dwójka mężczyzn to 30-letni Ashley Smith i 26-letni Jordan Northove. Obaj przyznali się już do próby rozboju, a ten pierwszy również do posiadania narkotyków. Wyroki usłyszą 8 listopada.

Policjanci poinformowali, że kluczowa w ujęciu sprawców okazała się wiadomość o podejrzanym skuterze stojącym w ślepej uliczce. Jak się okazało, to właśnie nim podróżowali oni 25 lipca. Śledztwo wykazało, że niedługo po całym zajściu Smith i Northove przebywali w jednym z londyńskich pubów. Policja potrzebowała do tego trochę czasu, ale w końcu udało się jej ich ująć.

Opublikowała ona również nagranie z kamery przemysłowej, wyraźnie ukazujące moment ataku na Kolašinaca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy