Nowe wieści w sprawie stanu zdrowia Kownackiego

Nowe wieści w sprawie stanu zdrowia Kownackiego
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mateusz Skwierawski I Twitter

Wszystko wskazuje na to, że kontuzja, której nabawił się w poniedziałek Dawid Kownacki, nie jest bardzo poważna.

21-latek doznał urazu mięśnia dwugłowego uda, wskutek czego mecz Bundesligi pomiędzy Fortuną Düsseldorf a Eintrachtem Frankfurt (0:3) zakończył się dla niego już w 19. minucie.

Informacje w sprawie stanu zdrowia kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski, który ostatnio dostał powołanie do seniorskiej kadry, przekazał na Twitterze Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty. „Kownacki wróci do gry za ok. trzy tygodnie. Kontuzja nie jest poważna, lekkie naciągnięcie mięśnia. Kownacki nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji na konsultacje z lekarzem kadry, nie ma to sensu” - napisał dziennikarz, dodając, że takie wiadomości przekazał mu Marcin Kubacki, a więc menedżer napastnika.

Całkowicie przeczą one doniesieniom sugerującym, że Kownacki w tym sezonie nie pojawi się już na murawie. Kontuzja w żaden sposób nie powinna również wpłynąć na jego przygotowania do rozpoczynających się w czerwcu Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Kownacki jest wypożyczony do Fortuny z Sampdorii. Niemiecki klub ma możliwość jego wykupienia. Na razie napastnik zdobył dla niego dwie bramki - obie w spotkaniu z Schalke 04 (4:0).

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy