Nowe życie Denisa Zakarii. Szwajcar może zostać wykupiony z Juventusu

Nowe życie Denisa Zakarii. Szwajcar może zostać wykupiony z Juventusu fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

Zepchnięty na dalszy tor Denis Zakaria wkupił się w łaski Grahama Pottera, menedżera Chelsea. Klub zastanawia się teraz nad skorzystanie z opcji kupna szwajcarskiego zawodnika - informuje „Tuttosport”.

Defensywny pomocnik był sprowadzony na prośbę Thomasa Tuchela, ale co ciekawe, zadebiutował w barwach „The Blues” już pod wodzą nowego menedżera.

Kiedy pytano Grahama Pottera, dlaczego Szwajcar wypożyczony z Juventusu za trzy miliony euro nie gra, odpowiadał on, że wciąż nie nadszedł jego moment.

Długo wyczekiwana przez 26-latka chwila przyszła drugiego listopada. Denis Zakaria nie tylko wybiegł w podstawowym składzie na mecz z Dinamem Zagrzeb, ale zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Siedem dni później gracz środka pola ponownie wystąpił od pierwszych minut, tym razem przeciwko Manchesterowi City.

Podczas przerwy na mundial menedżer zespołu mógł przyjrzeć się Denisowi Zakarii w reprezentacji Szwajcarii.

Gdy powrócił on do Londynu, Potter bez chwili namysłu postawił na niego w dwóch spotkaniach z rzędu. Jakby tego było mało, po starciu z Nottingham Forest zawodnik otrzymał publiczną pochwałę.

– Denis dobrze współpracował z Jorginho, zasłużył sobie na grę w ostatnich dniach: dobrze spisał się po przerwie i daje nam fizyczność w środku pola. To cecha, która jest dla nas ważna – stwierdził angielski taktyk.

„Tuttosport” przeanalizowało sytuację Zakarii. Według dziennika Chelsea powoli skłania się ku aktywowaniu opcji wykupu ze „Starej Damy”. To równoznaczne z zapłaceniem 28 milionów euro, do których w przyszłości mogą dojść pięciomilionowe bonusy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy