Nowy kandydat na trenera Lecha. Rozmowy rozpoczęte

Nowy kandydat na trenera Lecha. Rozmowy rozpoczęte fot.
Mateusz Michałek
Źródło: SportTime.gr

Portal SportTime.gr podaje, że Marinos Ouzounidis jest kandydatem do objęcia drużyny Lecha Poznań.

Kilka tygodni temu władze „Kolejorza” zdecydowały się na rozstanie z Adamem Nawałką. Poznański zespół przejął Dariusz Żuraw, ale poprowadzi go tylko do końca sezonu 2018/2019. Potem Lecha czeka rewolucja kadrowa, a przynajmniej tak utrzymują działacze.

Być może przeprowadzi ją właśnie Ouzounidis. Greccy dziennikarze piszą, że doszło już do pierwszego kontaktu między stronami, a 50-latek wkrótce spotka się z wiceprezesem Lecha, Piotrem Rutkowskim. Na liście „Kolejorza” ma znajdować się jeszcze dwóch innych szkoleniowców. Wszystko powinno wyjaśnić się po świętach wielkanocnych.

Ouzounidis jeszcze jako zawodnik rozegrał 50 meczów w reprezentacji Grecji. Po zawieszeniu butów na kołku pracował w wielu rodzimych klubach, w tym Skodzie Xanthi, Larisie, Iraklisie, Plataniasie, Ergotelisie, Panioniosie, Panathinaikosie i AEK-u. Był również związany z APOEL-em, z którym w sezonie 2006/2007 zdobył mistrzostwo Cypru.

Z AEK-u Ouzounidis odszedł w lutym. Ekipa z Aten rozegrała pod jego wodzą 34 mecze. Zanotowała 18 zwycięstw, siedem remisów i dziewięć porażek.

Lech zremisował w sobotę z Jagiellonią Białystok 3:3. Poznaniacy cały czas zajmują ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy