Nowy klub Schweinsteigera!

Nowy klub Schweinsteigera!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Chicago Tribune

Bastian Schweinsteiger będzie kontynuował karierę w Major League Soccer.

Potwierdziły się doniesienia z poprzedniego tygodnia, wieszczące transfer byłego reprezentanta Niemiec. 32-latek w najbliższych dniach złoży podpis pod kontraktem czyniącym z niego zawodnika Chicago Fire. 

Chociaż żaden z klubów nie ogłosił jeszcze potwierdzenia transakcji, jest ona przesądzona. W raporcie „Chicago Tribune”, ogłaszającym pozyskanie pomocnika, potwierdzają ją bowiem przedstawiciele klubu i sam zawodnik.

- Nadarzyła się okazja, by móc współtworzyć coś wspaniałego, a ja zawsze takowych wypatrywałem. Moja przeprowadzka do Chicago będzie właśnie tego przykładem. W ostatnim czasie dużo rozmawiałem z Nelsonem Rodriguezem (dyrektor generalny klubu) i trenerem Veljko Paunoviciem. Obaj przekonali mnie do filozofii klubu i projektu, który realizują. Chcę im w tym pomóc - oświadczył Schweinsteiger.

- Sprowadzamy kogoś, kto w swej karierze wygrał wszystkie najważniejsza trofea i w dodatku uczynił to zgodnie z wartościami, które my respektujemy. Przyjście Bastiana obliguje nas do wejścia na wyższy poziom. Do teraz mogliśmy działać na poziomie krajowych standardów, a teraz musimy dopasować się do międzynarodowych warunków.

Schweinsteiger do nowego zespołu dołączy po zakończeniu trwającego sezonu. Amerykanie najprawdopodobniej nie będą musieli za niego płacić, gdyż zawodnik rozwiąże przedwcześnie umowę z Manchesterem United. W Chicago będzie zarabiał 4,5 miliona euro rocznie, mniej niż na Old Trafford.

W Chicago Fire gra znany z występów w Legii Warszawa napastnik Nemanja Nikolić.Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy