Nowy nabytek Arsenalu potwierdza: Wybrał „Kanonierów” kosztem PSG

Nowy nabytek Arsenalu potwierdza: Wybrał „Kanonierów” kosztem PSG fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail I Canal+

Arsenal przeprowadził latem kilka ciekawych transferów. Jednym z nich było sprowadzenie Mattéo Guendouziego.

Utalentowany francuski pomocnik przeniósł się do londyńskiego klubu z Lorient, które otrzymało za niego osiem milionów euro. Od tamtej pory 19-latek rozegrał 20 meczów w koszulce „Kanonierów”, strzelając w nich gola i notując dwie asysty.

Po kilku miesiącach pobytu w stolicy Anglii Guendouzi potwierdził, że przenosiny do Arsenalu nie były dla niego jedyną opcją. Na jego transferze zależało również Paris Saint-Germain, w którym młody zawodnik spędził wiele lat jeszcze jako junior.

- To prawda. PSG było bardzo zainteresowane. Podobnie zresztą jak jeszcze kilka innych klubów. Moi przedstawiciele prowadzili sporo rozmów. Dołączenie do Arsenalu było jednak najlepszą decyzją, jaką mogłem podjąć. Gdy pojawiła się taka opcja, nie wahałem się zbyt długo.

- Skąd się to wzięło? Za młodu często oglądałem spotkania „Kanonierów”. Do tego zawsze grało w nim sporo Francuzów. Kluczowa była też osoba Unaia Emery'ego Od początku bardzo zależało mu na moim transferze. Jest świetnym menedżerem. Wydaje mi się, że nie odczuwa presji. Po prostu robi to, co kocha. Przekazał nam swoją filozofię i widać tego efekty na murawie - powiedział młodzieżowy reprezentant Francji.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy