Nowy nabytek Wisły Kraków rozczarowuje. „Pokazuje, dlaczego trafił do I ligi”

2024-07-28 17:07:21; Aktualizacja: 3 godziny temu
Nowy nabytek Wisły Kraków rozczarowuje. „Pokazuje, dlaczego trafił do I ligi” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków zremisowała bezbramkowo z Polonią Warszawa (0:0) w swoim pierwszym meczu w ramach nowego sezonu I ligi. W przerwie na boisku pojawił się Łukasz Zwoliński. Nowy nabytek zdobywcy Pucharu Polski znów zawiódł, marnując dogodną okazję do strzelenia gola.

Wisła Kraków weszła w rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy dopiero od drugiej kolejki. Zaplanowane pierwsze spotkanie z udziałem drużyny „Białej Gwiazdy” zostało przełożone z powodu jej udziału w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

W pierwszym starciu przeciwko Rapidowi Wiedeń podopieczni trenera Kazimierza Moskala ulegli austriackiej ekipie 1:2. Przy okazji tamtej konfrontacji swój debiut od pierwszej minuty w koszulce 13-krotnego mistrza Polski zanotował Łukasz Zwoliński. 31-latek zasilił szeregi zespołu spod Wawela w ramach transakcji definitywnej z Rakowa Częstochowa.

Doświadczony napastnik nie mógł jednak zaliczyć rzeczonego występu do najbardziej udanych. W trakcie pierwszej części zawodów zmarnował bowiem doskonałą szansę na strzelenie gola. Po zmianie stron również był bliski szczęścia, lecz piłka po jego strzale odbiła się obramowania bramki.

Ligowe starcie z Polonią Warszawa snajper rozpoczął już na ławce rezerwowych. Na murawie zameldował się w przerwie, zmieniając Mateusza Młyńskiego.

Od 57. minuty krakowanie musieli radzić sobie w grze w osłabieniu po czerwonej kartce Wiktora Biedrzyckiego. Mimo to Wisła mogła zatrzymać trzy punkty na stadionie przy Reymonta.

Przed świetną szansą na otwarcie wyniku stanął bowiem Łukasz Zwoliński. 31-latek otrzymał podanie od Piotra Starzyńskiego i znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Jego strzał nie sprawił jednak problemów golkiperowi stołecznej drużyny.

Kibice Wisły są wyraźnie rozczarowani dotychczasową postawą nowego nabytku klubu z Małopolski.

„To już wiem, czemu Zwoliński nie pograł za wiele w Rakowie, jak on nie potrafi celować...”, „Zwoliński masakra”, „Zwoliński dotychczas dno”, „Zwoliński pokazuje dlaczego trafił do 1 ligi”, „Nie ma dobrego wejścia do Wisły Łukasz Zwoliński” - czytamy na Twitterze.

Podopiecznych trenera Kazimierza Moskala czeka teraz rewanżowe spotkanie w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko Rapidowi Wiedeń. Starcie zaplanowano na najbliższy czwartek 1 sierpnia. Początek o godzinie 20:30.