Nowy najmłodszy strzelec w historii Steauy, 14-latek!

Nowy najmłodszy strzelec w historii Steauy, 14-latek!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: UEFA

Ianis Stoica zdobył bramkę w swoim debiucie w barwach drużyny z Bukaresztu.

W ostatnim spotkaniu FCSB (dawniej Steaua Bukareszt) pokonało w Pucharze Rumunii Sanatateę Cluj 6-1. Wynik nie jest zaskakujący, ale w drugiej połowie w drużynie ze stolicy Rumunii zadebiutował Ianis Stoica. Zawodnik otrzymał pół godziny na murawie i zdobył swoje trafienie w doliczonym czasie gry. Po zdobyciu bramki stał się najmłodszym strzelcem w historii klubu, mając w momencie trafienia czternaście lat, dziesięć miesięcy i siedemnaście dni.

- Ten debiut i zdobycie bramki to zasługa mojej ciężkiej pracy. Gram w piłkę nożną od ośmiu lat i całe dotychczasowe życie poświęciłem dla sportu. Trenuję dwa razy dziennie.

- Gdy dowiedziałem się, że zostanę uwzględniony w składzie, poszedłem po radę do ojca [Pompiliu Stoicy, piłkarza Steauy w latach 2000-08 – przyp. red.]. Opowiedział mi jak wielkim wyróżnieniem jest noszenie tej koszulki i jakim ciężarem może ona być – powiedział Stoica.

Jeszcze bardziej zaskakujących wyborów dokonał trener Gheorghe Hagi. Podczas spotkania w Pucharze Rumunii przeciwko CSM Resita (4-2) w składzie jego Viitorulu znalazło się dwóch zawodników poniżej 15 roku życia. Legenda rumuńskiej piłki posłała do boju czternastoletnich Nicolaę Dobrina i Roberto Malaelę. Ponadto, średnia wieku zespołu wyniosła 19,73 lat.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych Trzy gole Mariusza Stępińskiego w siedem minut [WIDEO] Trzy gole Mariusza Stępińskiego w siedem minut [WIDEO] Bundesliga: Rekord Lukasa Podolskiego pobity. Nowy najmłodszy strzelec 10 goli Bundesliga: Rekord Lukasa Podolskiego pobity. Nowy najmłodszy strzelec 10 goli Ole Gunnar Solskjær po porażce z Aston Villą: Decyzje, które zapadły w VAR, znowu nas kosztowały Ole Gunnar Solskjær po porażce z Aston Villą: Decyzje, które zapadły w VAR, znowu nas kosztowały Daniel Maldini z premierowym golem dla Milanu. Sztafeta pokoleń trwa Daniel Maldini z premierowym golem dla Milanu. Sztafeta pokoleń trwa FIFA 22: 51 ekspertów od piłkarskich sztuczek FIFA 22: 51 ekspertów od piłkarskich sztuczek FIFA 22: 31 najlepszych środkowych obrońców FIFA 22: 31 najlepszych środkowych obrońców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy