Nowy środkowy pomocnik Borussii Dortmund. 20 milionów euro!

Nowy środkowy pomocnik Borussii Dortmund. 20 milionów euro!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Ruhr Nachrichten

Niemieccy dziennikarze są pewni, że Thomas Delaney przeniesie się do Borussii Dortmund.

Działacze „die Borussen” postanowili nie szukać daleko wzmocnień przed zbliżającym się sezonem i postawili na gracza, który sprawdził się już w Bundeslidze. O zbliżającym się transferze Delaneya informował wcześniej „die Welt”, ale kluby wciąż musiały uzgodnić kwotę, za jaką Duńczyk zmieni pracodawcę. Zgodnie z doniesieniami „Ruhr Nachrichten” ta kwestia została rozwiązana.

Dziennik informuje, że strony zdołały osiągnąć porozumienie w sprawie sumy odstępnego, ale musiały iść na kompromis. Werder chciał otrzymać za środkowego pomocnika około 25 milionów euro, natomiast dortmundczycy proponowali początkowo jedynie 15 milionów. Ostatecznie wartość transakcji ma wynieść 20 milionów euro.

Negocjacje są już na finiszu i do finalizacji brakuje już naprawdę niewiele. „Ruhr Nachrichten” dodaje, że transfer może zostać potwierdzony nawet dziś, wszystko zależy jednak od tego, czy piłkarz zdoła dokończyć obligatoryjne badania lekarskie. Na ten moment przebywa on na zgrupowaniu reprezentacji przed mundialem i koncentruje się na przygotowaniach do turnieju.

Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, zawodnikowi uda się zrealizować swój cel, by rozstrzygnąć swoją przyszłość przed rozpoczęciem zmagań w Rosji. Werder początkowo starał się przyhamować negocjacje i odłożyć transfer na czas po mundialu, kiedy cena za gracza mogłaby wzrosnąć. Stronom udało się jednak dojść do porozumienia wcześniej.

26-latek jest wychowankiem Kopenhagi, a z Werderem związał się w sierpniu 2016 roku. Kluby uzgodniły wtedy jednak, że gracz faktycznie przeniesie się do Bremy dopiero w styczniu 2017. Od tamtej pory rozegrał w Niemczech 49 spotkań, w których zanotował siedem goli i tyle samo asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy