Nowy trener Arminii

2007-12-16 09:57:41; Aktualizacja: 16 lat temu
Nowy trener Arminii
Redakcja
Redakcja Źródło: transfermarkt.de

Działacze pierwszoligowej Arminii Bielefeld ogłosili nazwisko nowego trenera druźyny. Szkoleniowcem 14-stego zespołu Bundesligi został - Michael Frontzeck. Jest to znana postać na rynku niemieckiem głównie dzię(...)

Działacze pierwszoligowej Arminii Bielefeld ogłosili nazwisko nowego trenera druźyny. Szkoleniowcem 14-stego zespołu Bundesligi został - Michael Frontzeck. Jest to znana postać na rynku niemieckiem głównie dzięki pomyślnej karierze sportowej.

Michael Frontzeck od kilku lat zajmuje się trenowaniem klubów piłkarskich. Do tej pory nie osiągnąłwiększych sukcesów, ale nie miał jeszcze okazji do samodzielnego prowadzenia dobrego zespołu. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był asystentem trenera w Borussi Moenchengladbach i Hannover 96. W połowie września 2006 roku został pierwszym trenerem Alemanii Aachen, ale spadł z nią z ligi i został zwolniony.

Jako zawodnik Michael Frontzeck odnosił znacznie większe sukcescy. W kadrze narodowej rozegrał 19 spotkań. Do jego największych sukcesów należą : wicemistrzostwo Europy i mistrzostwo Niemiec w 1992 roku.

W drużynie Arminii Bielefeld występuje były reprezentant Polski - Artur Wichniarek, który jest najlepszym strzelcem swojej drużyny.
Więcej na ten temat: Niemcy