Nowy zawodnik potrzebny od zaraz? To największa bolączka Lecha Poznań na starcie nowego sezonu
2025-07-13 09:06:31; Aktualizacja: 1 dzień temu
Lech Poznań zainauguruje nowy sezon meczem o Superpuchar Polski z Legią Warszawa. Przy tej okazji trener Niels Frederiksen nie będzie mógł skorzystać z usług Patrika Wålemarka, Daniela Håkansa oraz Alego Gholizadeha. To sporego kalibru problem mistrza Polski na starcie rozgrywek.
Już za kilka dni ekipa ze stolicy województwa wielkopolskiego rozpocznie zmagania w ramach nowego sezonu Ekstraklasy. Zanim jednak podopieczni trenera Nielsa Frederiksena podejmą na własnym obiekcie Cracovię, w niedzielne popołudnie czeka ich rywalizacja o Superpuchar Polski.
Przeciwnikiem „Kolejorza” w meczu o trofeum będzie Legia Warszawa. Oba zespoły przystąpią do tego spotkania nękane różnymi problemami. Po stronie gospodarzy z Bułgarskiej sytuację kadrową komplikują kontuzje skrzydłowych.
Nie od dziś wiadomo, że początek kampanii z uwagi na uraz opuści Daniel Håkans. Fin ma wrócić na boisko dopiero w przyszłym miesiącu. Popularne
Obawy kibiców wzbudziła również absencja Patrika Wålemarka, który nie wystąpił w ostatnim sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego. Choć początkowo zapewniano, że wobec Szweda zastosowano środek zapobiegawczy, aby przygotować go na niedzielny pojedynek z Legią Warszawa, teraz okazuje się, iż kłopoty zdrowotne pozyskanego z Feyenoordu Rotterdam gracza prawdopodobnie są poważniejsze.
„[...] Walemark - wypadł na obozie, nie wiadomo, co z nim będzie i kiedy wróci” - napisał krótko Dawid Dobrasz.
Na domiar złego, w nadchodzącej potyczce mistrz Polski będzie musiał radzić sobie również bez Alego Gholizadeha, który do treningów z drużyną wróci dopiero w przyszłym tygodniu.
W związku z tym wydaje się, że działacze Lecha powinni podjąć konkretne działaniu w celu sprowadzenia nowego skrzydłowego. Drużynę z Poznania lada moment czeka rywalizacja na froncie europejskim, dlatego nawet świeży transfer z udziałem Leo Bengtssona nie poszerzy dostatecznie wachlarzu możliwości, jakimi obecnie dysponuje trener Niels Frederiksen.