Nożownik ujawnił motywy ataku na Pablo Maríego. „Poczułem zazdrość”

Nożownik ujawnił motywy ataku na Pablo Maríego. „Poczułem zazdrość” fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Pablo Marí w miniony czwartek padł ofiarą ataku nożownika, który łącznie ranił sześć osób. Piłkarz Monzy opuścił już szpital, lecz nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Sprawca zdradził motywy swojego działania, które miała wywołać zazdrość.

Hiszpański defensor przeżył kilka dni temu prawdziwe chwile grozy. 29-latek podczas spaceru z malutkim dzieckiem po galerii handlowej został ugodzony nożem w plecy. Oprócz piłkarza ofiarami ataku niezrównoważonego psychicznie sprawcy stało się pięć kolejnych osób.

Stoper wypożyczony do Lombardii z Arsenalu na szczęście uniknął poważnych obrażeń i po kilkudziesięciu godzinach opuścił o własnych siłach szpital. Niestety, wedle potwierdzonych informacji, jedna osoba zmarła na wskutek odniesionych ran szyi.

Mari na własne oczy widział, jak nożownik morduje z zimną krwią człowieka, o czym poinformował.

- Poczułem potworny ból w plecach. Następnie mężczyzna zaatakował inną osobę, wbijając jej nóż w gardło. Widziałem przed sobą umierającego człowieka. Sam miałem szczęście - opowiedział o wstrząsającym przeżyciu wychowanek RCD Mallorca.

Sprawcą zbrodni okazał się być 46-letni Andrea Tombolini, leczący się od dłuższego czasu psychiatrycznie. Włoch wyjawił, co kierowało nim podczas ataku. Wedle zeznań, ten rozpoznał w Pablo Marím piłkarza. Fakt ten wywołał w nim zazdrość, która popchnęła go do poważnej zbrodni.

- Kiedy zobaczyłem, że wśród klientów sklepu jest piłkarz, poczułem zazdrość, że jemu wiedzie się dobrze, a mi nie. Potem ugodziłem go nożem, który miałem pod ręką i nie wiem, dlaczego zacząłem atakować także innych ludzi - wyjawił mężczyzna.

Przed zawodnikiem Monzy rehabilitacja. Defensor przeszedł operację rekonstrukcji mięśni pleców, co odciągnie go od murawy na około dwumiesięczny okres.

W bieżącej kampanii 29-latek zanotował dla zespołu z U-Power Stadium - Brianteo osiem występów i bramkę.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy