Nuri Şahin jest już trenerem, nie piłkarzem. Rewelacyjna seria szkoleniowego debiutanta!

Nuri Şahin jest już trenerem, nie piłkarzem. Rewelacyjna seria szkoleniowego debiutanta! fot. Neil Baynes / Pixathlon / SIPA / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tivubu Spor

W tym sezonie Nuri Şahin błyskawicznie przeobraził się z piłkarza w trenera zespołu Antalyaspor Kulübü. Jak się okazuje, był to strzał w dziesiątkę.

Mający 33 lata na karku Şahin szybko zaadaptował się do nowej roli. Osiem pierwszych meczów ligowych rozegrał jeszcze jako piłkarz, jednak 5 października ubiegłego roku zadebiutował w roli trenera, zastępując na stanowisku Ersuna Yanala.

Już teraz można śmiało prognozować, że Antalyaspor zakończy zmagania w zdecydowanie lepszym stylu. W poprzedniej kampanii tureckiej Superligi zespół uplasował się na 16. lokacie, tuż nad strefą spadkową. W tym momencie podopiecznym Nuriego Şahina nie grozi widmo spadku. Co więcej, istnieje realna szansa na grę w europejskich pucharach. „Skorpiony” tracą cztery oczka do miejsca gwarantującego udział w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy.

Tak ogromny skok w tabeli został spowodowany świetnymi wynikami w ostatnich tygodniach. Kluczowym momentem w sezonie była końcówka stycznia, kiedy Şahin dokonał stałej zmiany w formacji, przechodząc z ustawienia trójki na czwórkę defensorów. Od bezbramkowego remisu z Gaziantep FK, ekipa z Antalyi zanotowała serię jedenastu meczów bez porażki, w tym sześć zwycięstw z rzędu w obecnym okresie. W taki sposób zespół przebranżowił się z walczącego o utrzymanie na aspiranta do wypłynięcia na szersze wody.

Choć 52-krotnemu reprezentantowi Turcji bardzo dobrze powodzi się u obecnego pracodawcy, sam stawia sobie już teraz ambitne cele. W rozmowie dla „Tivibu Spor” przyznał, że pewnego dnia chciałby pracować jako szkoleniowiec Borussii Dortmund, aby walczyć o trofea na każdym froncie.

Wpływ Şahina na dalszy rozwój wydarzeń spotkał się z olbrzymim aplauzem ze strony fanów Antalyasporu. Wykonywaną pracę Nuriego mocno docenił też jego były trener, Jürgen Klopp, przekazując wyrazy uznania SMS-em.

Przed świeżo upieczonym menedżerem rysuje się świetlana przyszłość na nowej drodze piłkarskiego życia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy