Obostrzenia pandemiczne przedłużone w Polsce. Co z piłką młodzieżową? [OFICJALNIE]

Obostrzenia pandemiczne przedłużone w Polsce. Co z piłką młodzieżową? [OFICJALNIE] fot. Narodowy Fundusz Zdrowia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info | WMZPN | Podkarpacki ZPN | Mazowiecki ZPN Siedlce

27 marca w życie weszły nowe obostrzenia, które miały obowiązywać do 9 kwietnia. Dzisiaj zapadła decyzja o ich przedłużeniu. Co to oznacza dla piłki młodzieżowej?

Mimo że liczba zakażonych wyraźnie spadła względem okresu przedświątecznego, w trosce o bezpieczeństwo obywateli polskie władze postanowiły podtrzymać obostrzenia wprowadzone jeszcze w marcu.

Początkowo wydawało się, że zupełnie zahamuje to między innymi rozgrywki IV ligi czy klasy okręgowej. Kiedy jednak opublikowana została treść rozporządzenia z 25 marca, jasne stało się to, że aby dany klub mógł uczestniczyć w zawodach, jego piłkarze muszą posiadać status zawodowca, być członkami kadry narodowej lub pobierać stypendium sportowe.

W ten oto sposób kraj został podzielony. Część ekip spełniała wymogi od razu i tak było chociażby w województwie warmińsko-mazurskim, dlatego wspomniane wcześniej rozgrywki do dzisiaj odbywają się w tym rejonie bez zmian. Zupełnie inaczej wygląda to na przykład w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej - Siedlce, w którym to wszystkie zmagania na poziomie seniorskim zostały zawieszone. Z kolei w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej zawody zostaną wznowione już w najbliższy weekend.

Jeśli chodzi o piłkę młodzieżową i dziecięcą, została ona całkowicie zamrożona. Niemożliwe jest trenowanie oraz rozgrywanie spotkań.

Obostrzenia obowiązują do 18 kwietnia, przy czym nie można wykluczyć ich ponownego przedłużenia.

Więcej na temat: Oficjalnie Koronawirus Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy