Odejście Allegriego niczego nie zmienia w kwestii Chiesy

Odejście Allegriego niczego nie zmienia w kwestii Chiesy fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

Bez względu na to, kto będzie nowym trenerem Juventusu, Federico Chiesa nadal jest numerem jeden na liście życzeń turyńczyków - informuje „Tuttosport”.

Fakt rozstania z Massimiliano Allegrim mógł zaniepokoić fanów w kontekście zbliżającego się okna transferowego. W związku z tym „Tuttosport” uspokaja. Plany Juventusu się nie zmieniają. Na ten moment wzmocnienia pilotuje bowiem Fabio Paratici, dyrektor sportowy mistrzów Włoch. 

Od wielu miesięcy „Stara Dama” interesuje się Federico Chiesą, którego nie tak dawno umieściła na pierwszym miejscu swojej listy życzeń. Skrzydłowy Fiorentiny miałby kosztować około 100 milionów euro.

Wszystko wskazuje na to, że mistrzowie Włoch będą realizować swoje założenia dotyczące wzmocnień bez względu na to, kto ostatecznie obejmie zespół. W drodze jest bowiem transfer Cristiana Romero, który od tego sezonu gra w Genoi. Argentyński defensor ma wypełnić lukę powstałą po odejściu Andrei Barzagliego. 

Ponadto Juventus nadal prowadzi rozmowy w sprawie Matthijsa de Ligta, Kostasa Manolasa czy Rúbena Diasa. 

Tym samym nowy szkoleniowiec turyńczyków w kilku przypadkach najprawdopodobniej zostanie postawiony przed faktem dokonanym. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy