OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula!

OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! fot. Sporting
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sporting

Trener Sportingu, Rúben Amorim, przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

36-letni szkoleniowiec przeniósł się do Sportingu z Bragi za dziesięć milionów euro, co czyni go trzecim najdroższym trenerem na świecie. Dotychczas Portugalczyk prowadził drużynę z Lizbony w 40 spotkaniach, wygrywając 29 razy.

Po podpisaniu nowej umowy podkreślał, że Sporting to już jego dom, mimo że jest wychowankiem Benfiki.

– To już jest mój dom. Początkowo, kiedy stawał się moim domem, wszystko było trochę dziwne. Teraz jestem bardziej zrelaksowany, choć czuję większą presję. Jestem też bardziej pewny siebie i doświadczony. To był rok pełen ciężkiej pracy i poświęcenia. Naszym celem jest ciągła poprawa. Musimy ulepszyć nasz sposób gry, naszą akademię i wszystkie inne obszary klubu. Sporting i ja mamy nadzieję, że pomożemy uczynić ten klub jeszcze większym – powiedział Rúben Amorim.

Kontrakt trenera został przedłużony o rok, czyli do końca sezonu 2023/2024. Na mocy nowej umowy ma zarobić 4 miliony euro. Do tego zawarta w niej klauzula, umożliwia mu wcześniejsze odejście do kolejnego pracodawcy za aż 30 milionów euro.

„Lwy” zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli z przewagą dziewięciu punktów nad drugą w tabeli Bragą. Drużyna wygrała w styczniu Puchar Ligi, pokonując 1-0 Bragę.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy