OFICJALNIE: 1. FC Heidenheim pozyskało jeden z bardziej obiecujących talentów Bayernu Monachium

2024-06-25 07:57:41; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: 1. FC Heidenheim pozyskało jeden z bardziej obiecujących talentów Bayernu Monachium
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: 1. FC Heidenheim

Po niespodziewanie udanym sezonie w roli beniaminka Bundesligi 1. FC Heidenheim zostało nagrodzone bardzo ciekawym transferem w postaci Paula Wannera z Bayernu Monachium.

Ósma siła Bundesligi wypożyczyła ofensywnego pomocnika na całą przyszłą kampanię. 18-latek będzie miał okazję rozwijać się pod wodzą Franka Schmidta, który nieprzerwanie, niemalże odkąd zawodnik przyszedł na świat, odpowiada za wyniki zespołu z Voith-Arena. Na ławce trenerskiej zasiada on od września 2007 roku.

Kluby nie wynegocjowały zawarcia klauzuli wykupu. Na następne lato Wanner może okazać się piłkarzem aspirującym do walki o zbieranie większej ilości minut u największego giganta w Niemczech.

Lewonożny zawodnik jeszcze w poprzednich zmaganiach został rzucony na głębszą wodę, zaliczając tymczasowy pobyt w SV Elversberg. Przygoda okazała się całkiem miła. Stanowiąc o sile pierwszego zespołu, dołożył siedem trafień i trzy asysty na przestrzeni 31 występów.

Kibice „Bawarczyków” mieli okazję przyglądać się piłkarzowi z bliska na początku 2022 roku, kiedy zapisał się w historii ekipy z Allianz Arena jako najmłodszy debiutant. Łącznie przywdziewał jej trykot ośmiokrotnie. Dwa razy włączał się w akcje na poziomie Ligi Mistrzów 2022/2023 w fazie grupowej.

Na arenie reprezentacyjnej pod flagą Niemiec rozegrał 18 meczów, łącząc szczeble młodzieżowe i juniorskie. Niewykluczone jednak, iż w najbliższej przyszłości Wanner wybierze Austrię.

To właśnie w kraju południowego sąsiada się urodził, a kontaktował się z nim sam Ralf Rangnick, selekcjoner „Das Team” pracujący na wyjście z grupy na EURO 2024. Przed dwoma laty wychowanek Bayernu miał nawet okazję odbyć sesje treningowe z tą drużyną narodową.