OFICJALNIE: 16-letni Yaya Toure zmienia klub w Stanach Zjednoczonych

OFICJALNIE: 16-letni Yaya Toure zmienia klub w Stanach Zjednoczonych fot. Colorado Rapids
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Colorado Rapids

Dantouma „Yaya” Toure został przedstawiony jako nowy zawodnik Colorado Rapids.

Utalentowany skrzydłowych przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z New York Red Bulls do ekipy z Dick's Sporting Goods Park za kwotę wynoszącą 50 tysięcy dolarów (41,7 tysięcy euro) i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 31 grudnia 2025 roku z zawartą opcją umożliwiającą klubowi przedłużenie z nim współpracy o kolejne 24 miesiące.

Ponadto nabywca usług młodego piłkarza poinformował, że jego poprzednia drużyna będzie mogła jeszcze liczyć na otrzymanie szeregu bonusów uzależnionych od indywidualnych osiągnięć gracza urodzonego w Gwinei oraz małego procentu od jego ewentualnej kolejnej sprzedaży.

- Yaya to ekscytujący talent, który już jako 16-latek pokazał ogromny potencjał poprzez swoje występy w mistrzostwach USL. Jest potężnym i zwinnym zawodnikiem, a także potrafi wychodzić w pojedynki z obrońcami, co pozwala mu robić różnicę. Wierzymy, że ma wszystkie cechy niezbędne do tego, aby stać się elitarnym graczem i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie mu przyszłość - powiedział Pádraig Smith, dyrektor generalny Colorado Rapids.

Młodzieżowy reprezentant Stanów Zjednoczonych rozegrał w minionym sezonie trzynaście spotkań dla drugiego zespołu New York Red Bulls, w których zdobył trzy bramki oraz zanotował tyle samo asyst.

Dantouma Toure został nazwany potocznie przez swoich amerykańskich kolegów Yayą Toure, ze względu na podobieństwa łączące go z legendą iworyjskiego futbolu, mimo że 16-latek występuje na zupełnie innej pozycji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy