OFICJALNIE: 18 drużyn w Ekstraklasie od sezonu 2021/2022

OFICJALNIE: 18 drużyn w Ekstraklasie od sezonu 2021/2022
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że od sezonu 2021/2022 w Ekstraklasie będzie rywalizowało 18 zespołów.

Sprawdziły się wcześniejsze doniesienia mediów i władze rodzimej federacji podjęły decyzję o powiększeniu liczby drużyn rywalizujących na najwyższym szczeblu.

„W piątek, 21 lutego 2020 roku, w siedzibie PZPN odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednogłośnie podjęto uchwałę dotyczącą formatu rozgrywek Ekstraklasy od sezonu 2021/2022. W lidze będzie występowało 18 drużyn, które rozegrają 34 kolejki. Zmiana formatu rozgrywek została zaproponowana przez kluby na czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami PZPN.

Jednocześnie PZPN wyraża pełną gotowość do uczestnictwa w cyklicznych spotkaniach i konsultacjach dotyczących wszelkich aspektów zawodowej piłki nożnej w Polsce” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez związek.

Aktualnie w Ekstraklasie gra 16 zespołów Po 30 kolejkach zostaną one podzielone na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W nich rozegrają siedem dodatkowych spotkań. Z ligi spadną trzy drużyny.

Więcej na temat: Oficjalnie Ekstraklasa Polska PZPN

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy