OFICJALNIE: 31-letni Nathan Baker przymusowo zakończył karierę

OFICJALNIE: 31-letni Nathan Baker przymusowo zakończył karierę fot. Wikipedia
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Bristol City FC

Już w wieku 31 lat piłkarz Bristol City Nathan Baker zdecydował się przejść na przedwczesną emeryturę. Powodem takiej decyzji były względy zdrowotne.

Nominalny środkowy obrońca nie pojawił się na murawie od listopada poprzedniego roku. Wówczas w 62. minucie spotkania ligowego z Sheffield United piłkarz padł na murawę po powietrznej walce o piłkę z jednym z przeciwników. Do incydentu doszło pięć tygodni po podobnym, choć niegroźnym urazie w ramach spotkania z West Bromwich Albion.

Ten drugi przypadek okazał się jednak znacznie groźniejszy. Baker wymagał hospitalizacji przez kolejne 24 godziny od niefortunnego zdarzenia.

Leczenie urazu głowy trwa w zasadzie do dziś. Ostatecznie, dziewięć miesięcy po felernym występie, medycy odradzili mu kontynuowanie profesjonalnej kariery, wskazując na wysokie ryzyko powikłań w dalszej przyszłości.

Nathan Baker postanowił dostosować się do rad lekarzy i definitywnie zakończył przygodę z zawodową piłką.

– Od najmłodszych lat futbol stanowił wielką część mojego życia, więc nie było łatwo podjąć mi tę decyzję. Jest mi smutno na samą myśl, że nie zagram już więcej meczów – wyznał obrońca.

– Będę tęsknił za kolegami z drużyny, zażyłymi znajomościami oraz dobrymi odbiorami piłki. Na pierwszym miejscu muszę jednak postawić swoje zdrowie i rodzinę, gdyż w takim wypadku ryzyko się nie opłaca.

– Chciałbym podziękować całemu sztabowi Bristol City za dotychczasowe wsparcie w tak trudnym dla mnie czasie – dodał.

Życiorys Bakera wypełniają także występy w Aston Villi, Lincoln City i Millwall.

Łączny dorobek defensora we wszystkich oficjalnych rozgrywkach to 324 spotkania, okraszone pięcioma golami i siedmioma asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy