OFICJALNIE: 361 występów w Ligue 1, teraz „transfer” do kadry. Duże wzmocnienie reprezentacji Madagaskaru!

OFICJALNIE: 361 występów w Ligue 1, teraz „transfer” do kadry. Duże wzmocnienie reprezentacji Madagaskaru!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jeremy Morel I Twitter

To przesądzone - sztab szkoleniowy reprezentacji Madagaskaru będzie miał do dyspozycji nowego obrońcę.

Afrykański zespół wspomoże 34-letni Jérémy Morel. Ojciec urodzonego we Francji zawodnika (nigdy nie otrzymał powołania do kadry „Trójkolorowych) pochodzi z Madagaskaru i właśnie ten fakt uprawnia go do występów dla jego reprezentacji. 

„Potwierdzam, że będę uczestniczył w Pucharze Narodów Afryki 2019, reprezentując barwy Madagaskaru” - napisał na Twitterze sam zawodnik. 

Morel wychował się w Lorient, z którego w 2011 roku przeniósł się do Olympique Marsylia. Stamtąd z kolei trafił do Olympique Lyon, gdzie gra do dzisiaj. W tym sezonie lewy obrońca, który z powodzeniem może występować również na stoperze, rozegrał sześć spotkań w Ligue 1. Jego całkowity bilans na najwyższym francuskim szczeblu naprawdę robi wrażenie, bo wynosi 361 meczów, dziewięć goli i 22 asysty. 

Madagaskar zajmuje obecnie 100. miejsce w rankingu FIFA. Występ na przyszłorocznym PNA będzie dla niego pierwszym w historii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy