OFICJALNIE: 37-letni Jádson związał się z nowym zespołem

OFICJALNIE: 37-letni Jádson związał się z nowym zespołem fot. Athletico Paranaense
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Athletico Paranaense

Athletico Paranaense potwierdziło zakontraktowanie 37-letniego Jádsona.

Doświadczony ofensywny pomocnik związał się z rodzimym klubem kontraktem ważnym do 31 maja 2021 roku. Trafił do niego na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej rozstał się bowiem z Corinthians.

Dziewięciokrotny reprezentant Brazylii wrócił do Athletico po ponad 15 latach przerwy. W klubie szkolił się między 2001 a początkiem 2005 roku. Wtedy to Jádson przeniósł się do Szachtara Donieck, w którego barwach występował przez siedem lat. Na Ukrainie rozegrał 258 spotkań (60 bramek i 42 asysty), m.in. sześciokrotnie triumfując w tamtejszej lidze. Wygrał też Puchar UEFA.

Potem Brazylijczyk był związany jeszcze z São Paulo, Corinthians oraz Tianjin Tianhai.

Po rozegraniu 13 meczów Athletico ma na koncie 15 punktów i zajmuje dwunaste miejsce w tabeli brazylijskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy