Oficjalnie: Abate na dłużej w Milanie

 Oficjalnie: Abate na dłużej w Milanie
Redakcja
Redakcja
Źródło: AC Milan

Ignazio Abate przedłużył swój kontrakt z AC Milan do 2019 roku.

Dotychczasowa umowa wygasała wraz z końcem czerwca. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że negocjacje dotyczące jej prolongowania są zaawansowane i ostatecznie defensor przystał na propozycję "Rossonerich". Jego pozostanie na San Siro było dla włodarzy jednym z priorytetów, bowiem nowy właściciel chce zbudować silną ekipę, która włączy się do walki o mistrzostwo Włoch.

Abate jest wychowankiem Milanu. Od momentu debiutu, a więc od 2003 roku, był kilkakrotnie wypożyczany, m.in. do Napoli, Empoli i Torino. Od kilku sezonów jego gra jest doceniana przez kolejnych szkoleniowców drużyny z Mediolanu i gdy nie narzeka na żadne urazy, to ma pewne miejsce w składzie. 

W niedawno rozgrywkach rozegrał 23 spotkania, w których zanotował siedem asyst. Nie pomogło to jednak jego zespołowi w wywalczeniu miejsca premiowanego grą w eliminacjach Ligi Europy - Milan uplasował się ostatecznie na dziesiątej pozycji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy