OFICJALNIE: Abdennour w Marsylii

OFICJALNIE: Abdennour w Marsylii
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Marsylia

Olympique Marsylia poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o sprowadzeniu Aymena Abdennoura.

Środkowy obrońca pojawił się już we wtorek w Marsylii, gdzie przeszedł testy medyczne. Do końca nie było jasne, na jakiej zasadzie Tunezyjczyk przeniesie się do francuskiego zespołu. Początkowo ustalono, że będzie to dwuletnie wypożyczenie, ale okazało się, że nie jest to zgodne z francuskim prawem. Ostatecznie zdecydowano się na skrócenie tej umowy do jednego roku, na co przystała Valencia.

28-latek jest wychowankiem tunezyjskiego Etoile Sportive du Sahel, z którego przeniósł się w styczniu 2010 roku na półroczne wypożyczenie do Werderu Brema. W Niemczech nie wywarł odpowiedniego wrażenia i po powrocie do macierzystej drużyny spędził jeszcze jeden sezon w ojczyźnie.

Po tym czasie na jego wykupienie zdecydowała się francuska Toulouse’a i kariera 28-latka nabrała znacznego rozpędu. Gdy trafił do Francji po kilku latach zdecydowało się na jego wykupienie Monaco, a następnie Valencia. 

W Hiszpanii rozegrał w poprzednim sezonie zaledwie 13 spotkań ligowych, dlatego powrót do Francji powinien okazać się dla niego dobrym krokiem w kierunku odbudowy kariery. Tunezyjczyk ma na koncie 101 występów w Ligue 1, podczas których zdobył trzy bramki oraz dwie asysty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy