OFICJALNIE: AC Milan przedstawił wstępny projekt nowego stadionu

OFICJALNIE: AC Milan przedstawił wstępny projekt nowego stadionu fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: AC Milan

AC Milan rozpoczął starania w sprawie budowy nowego stadionu, który docelowo ma zastąpić San Siro.

Obiekt mogący pomieścić 70 tysięcy kibiców ma powstać w miejscowości San Donato Milanese położonej na południowych przedmieściach Mediolanu.

Lokalnemu samorządowi przedstawiono już plan zagospodarowania obszaru o łącznej powierzchni 108 tysięcy m2.

Realizację projektu powierzono firmie CAA Icon oraz pracowni architektonicznej MANICA.

Zgodnie z założeniami będzie to jeden z najbardziej innowacyjnych stadionów w Europie. Wykorzystane zostaną nowoczesne metody oszczędzania energii oraz wody. Kibicom zostaną zapewnione komfortowe warunki do oglądania widowiska. Każda z trybun będzie ponadto dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W projekcie uwzględniono również budynek, w którym swoja siedzibę będą miały władze AC Milanu oraz klubowe muzeum i sklep. Znajdzie się w nim również część hotelowa i rozrywkowa.

Drużyna „Rossonerich” od 1926 roku rozgrywa domowe mecze na stadionie San Siro, który od 1947 roku dzieli z Interem Mediolan. Od dłuższego czasu oba kluby zgłaszały potrzebę generalnego remontu tego obiektu, jednak na przeszkodzie stoją przepisy dotyczące ochrony zabytków.

Więcej na temat: AC Milan Włochy Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy