OFICJALNIE: AC Milan z oczekiwanym wzmocnieniem defensywy

OFICJALNIE: AC Milan z oczekiwanym wzmocnieniem defensywy fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AC Milan

AC Milan potwierdził skrócenie wypożyczenia Matteo Gabbii do Villarrealu.

Ekipa z San Siro zmagała się w ostatnich tygodniach z olbrzymimi kłopotami zdrowotnymi nominalnych środków obrońców. Do teraz jeszcze sobie z nimi nie poradziła, co dobitnie pokazuje fakt, że z sześciu defensorów do dyspozycji trenera Stefano Piolego jest tylko doświadczony Simon Kjær.

W związku z tym AC Milan rozglądał się usilnie za jak najszybszym wzmocnieniem tej formacji w trakcie zimowego okna transferowego.

Utytułowany klub rozważał różne scenariusze. Jednym z nich było wypożyczenie Jakuba Kiwiora z Arsenalu. Ten pomysł spalił jednak na panewce i w obliczu upadku innych opcji wcielono w życie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w postaci skrócenia wypożyczenia Matteo Gabbii do Villarrealu.

„Żółta łódź podwodna” nie robiła z tego tytułu problemów „Rossonerim”, bo sama skorzystała z okazji do zakontraktowania Erica Bailly'ego. Dlatego też zgodziła się na powrót Włocha do macierzystego zespołu bez otrzymania rekompensaty.

24-letni piłkarz będzie miał w najbliższych tygodniach okazję do pokazania się z dobrej strony i być może wywalczenia na dłużej miejsca w wyjściowym składzie. Jeżeli nie uda mu się tego dokonać, to zapewne nadchodzącego lata zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż.

Gabbia zakończył swój pobyt w Hiszpanii na rozegraniu trzynastu meczów.

Jego obecny kontrakt z Milanem obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy