OFICJALNIE: Adam Buksa znów ma pecha. Czeka go dłuższa przerwa

OFICJALNIE: Adam Buksa znów ma pecha. Czeka go dłuższa przerwa fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L'Equipe

Adam Buksa prawdopodobnie przejdzie operację i w związku z tym może pauzować nawet przez trzy miesiące, o czym poinformował jego trener, Franck Haise.

Kiedy latem Adam Buksa zamienił New England Revolution na RC Lens, wydawało się, że w nowym zespole będzie wartościową postacią. Tym bardziej że Francuzi zapłacili za niego sześć milionów euro.

Od początku jednak przygoda napastnika z nowym zespołem nie układa się zbyt dobrze. Często zmaga się on z kontuzjami i przez to dostaje mało szans na zaprezentowanie swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Rzecz jasna 26-latek nie znalazł się też w kadrze na Mistrzostwa Świata w Katarze, a jeszcze kilka miesięcy temu mogło wydawać się, że jest jednym z pewniaków do wyjazdu.

Teraz jednak przed nim inne ważne kwestie. Prawdopodobnie czeka go bowiem operacja, o czym poinformował jego trener Franck Haise.

- Dla Adama ostatnie miesiące nie są łatwe. Nie miał przecież normalnego okresu przygotowawczego. Do tego w nowym klubie zwykle niełatwe jest się zaaklimatyzować, kiedy masz problemy zdrowotne i nie możesz trenować - stwierdził.

- Możliwe, że potrzebna będzie teraz operacja. Jeśli do niej dojdzie, to dosyć szybko. Musimy jednak mieć więcej informacji na temat tego, czy jest ona niezbędna. Mam nadzieję, że nawet jeśli do tego dojdzie, to szybko do nas wróci - dodał.

Jeśli Buksa rzeczywiście zostanie poddany zabiegowi, to może czekać go nawet trzymiesięczna absencja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy