OFICJALNIE: Adam Buksa znów ma pecha. Czeka go dłuższa przerwa

OFICJALNIE: Adam Buksa znów ma pecha. Czeka go dłuższa przerwa fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L'Equipe

Adam Buksa prawdopodobnie przejdzie operację i w związku z tym może pauzować nawet przez trzy miesiące, o czym poinformował jego trener, Franck Haise.

Kiedy latem Adam Buksa zamienił New England Revolution na RC Lens, wydawało się, że w nowym zespole będzie wartościową postacią. Tym bardziej że Francuzi zapłacili za niego sześć milionów euro.

Od początku jednak przygoda napastnika z nowym zespołem nie układa się zbyt dobrze. Często zmaga się on z kontuzjami i przez to dostaje mało szans na zaprezentowanie swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Rzecz jasna 26-latek nie znalazł się też w kadrze na Mistrzostwa Świata w Katarze, a jeszcze kilka miesięcy temu mogło wydawać się, że jest jednym z pewniaków do wyjazdu.

Teraz jednak przed nim inne ważne kwestie. Prawdopodobnie czeka go bowiem operacja, o czym poinformował jego trener Franck Haise.

- Dla Adama ostatnie miesiące nie są łatwe. Nie miał przecież normalnego okresu przygotowawczego. Do tego w nowym klubie zwykle niełatwe jest się zaaklimatyzować, kiedy masz problemy zdrowotne i nie możesz trenować - stwierdził.

- Możliwe, że potrzebna będzie teraz operacja. Jeśli do niej dojdzie, to dosyć szybko. Musimy jednak mieć więcej informacji na temat tego, czy jest ona niezbędna. Mam nadzieję, że nawet jeśli do tego dojdzie, to szybko do nas wróci - dodał.

Jeśli Buksa rzeczywiście zostanie poddany zabiegowi, to może czekać go nawet trzymiesięczna absencja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy