OFICJALNIE: Ádám Szalai z gorzkim końcem przygody z FC Basel

OFICJALNIE: Ádám Szalai z gorzkim końcem przygody z FC Basel fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Basel

FC Basel poinformowało o zakończeniu współpracy z Ádámem Szalaiem.

Były napastnik rezerw Realu Madryt po wieloletnim pobycie w Niemczech postanowił spróbować swoich sił na szwajcarskich boiskach.

Początek jego przygody z FC Basel był bardzo udany, a to za sprawą gola w debiucie i łącznie trzech trafień po sześciu występach.

Wszystko zmieniło się w październiku ubiegłego roku. Klub zdecydował się odsunąć zawodnika od treningów zespołowych.

Były kapitan reprezentacji Węgier nie miał sobie niczego do zarzucenia, dlatego zdecydował się wejść na drogę sądową, a stosowne władze przyznały mu rację. Jego radość nie trwała jednak długo.

Ádám Szalai został pominięty przy ustalaniu składu na zimowe zgrupowanie.

Koniec końców strony doszły do porozumienia i kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

To oznacza, że 35-latek może teraz wzmocnić dowolną ekipę.

Atakujący mierzący 193 centymetry wzrostu w Bundeslidze bronił barw Mainz, Schalke, Hoffenheim czy Hannoveru. Niewykluczone, że to przyszły kierunek podróży autora 54 goli w 276 występach na szczeblu niemieckiej ekstraklasy.

W przeszłości uczestniczył on w EURO 2016 oraz EURO 2020.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy