OFICJALNIE: Aduriz gra dalej. Cóż za klauzula!

OFICJALNIE: Aduriz gra dalej. Cóż za klauzula!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Athletic Club

Aritz Aduriz nie ma zamiaru żegnać się z karierą piłkarską. W wieku 36 lat zdecydował się na kolejne przedłużenie umowy z Athletic Club.

Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2019 roku i zawiera klauzulę wykupu w wysokości 40 milionów euro, rekordowo wysoką jak na zawodnika w tym wieku.

Bask w lutym przyszłego roku obchodzi 37. urodziny, co oznacza, że w momencie wygaśnięcia umowy będzie już 38-latkiem. Doświadczony napastnik nie kryje radości ze złożenia podpisu: - Uważam ten klub za moją rodzinę. Jestem wdzięczny, że mogę grać kolejny rok – powiedział.

Aduriz w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 19 meczach, strzelając dziewięć bramek i zaliczając jedną asystę. 

Znajduje się w szerokiej strefie zainteresowań selekcjonera Hiszpanii Julena Lopeteguiego. Zagrał w październikowych meczach kwalifikacji Mistrzostw Świata przeciwko Albanii i Izraelowi, jednak nie otrzymał już powołania na ostatnie sparingi z Kostaryką i Rosją.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Transfermarkt zaktualizował swoje wyceny. Nowy najdroższy zawodnik w Premier League! Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Janczyk: „Dzień jak co dzień, dzień po dniu”... Miały być testy, lecz piłkarz zniknął Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Ronaldinho: Messi nie jest najlepszy w historii Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Klimala bohaterem głośnego transferu? Kierunek - Serie A! Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy