OFICJALNIE: Aduriz po sezonie 2019/2020 zakończy karierę piłkarską

OFICJALNIE: Aduriz po sezonie 2019/2020 zakończy karierę piłkarską fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Athletic Club

Aritz Aduriz w piątek poinformował o decyzji - wraz z końcem rozpoczynającego się za kilka dni sezonu pożegna się z profesjonalnym futbolem.

- Szczególnie ekscytującym jest dla mnie możliwość odejścia z piłki w barwach Athleticu. Celem powiedzenia tego już teraz jest uniknięcie rozproszenia, żeby w pełni skoncentrować się na zespole. Mam nadzieję, że ten rok zakończymy w dobrym stylu i zaoferujemy naszym kibicom coś pięknego - powiedział Aduriz.

38-letni Aduriz urodził się w San Sebastian, ale w Bilbao spędził większość kariery. Podczas pierwszego pobytu w Athleticu w latach 2000-2003 grał jednak głównie w rezerwach, potem wypożyczono go do Burgos, a po dobrym sezonie tam spędzonym przeniósł się do Realu Valladolid. W 2006 roku wrócił do Bilbao i grał tam już w pierwszym zespole, strzelając 23 bramki w 90 meczach. Dwa lata później wylądował w Mallorce, a sezony 2010/2011 i 2011/2012 spędził w Valencii.

Wszystkim jednak Aduriz kojarzy się przede wszystkim z wybuchem formy po trzydziestce, gdy wrócił do Athleticu. W kolejnych sezonach ligowych strzelał: 14, 16, 18, 20, 16 i 9 bramek. Dopiero w ostatnich rozgrywkach wiodło mu się gorzej, bo zaliczył zaledwie dwa trafienia i częściej doskwierały mu kontuzje.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej OFICJALNIE: Portugalczycy ostatnim sparingpartnerem Hiszpanii przed Euro 2020 OFICJALNIE: Portugalczycy ostatnim sparingpartnerem Hiszpanii przed Euro 2020 OFICJALNIE: Coman wróci na murawę w styczniu OFICJALNIE: Coman wróci na murawę w styczniu Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy