OFICJALNIE: Aduriz po sezonie 2019/2020 zakończy karierę piłkarską

OFICJALNIE: Aduriz po sezonie 2019/2020 zakończy karierę piłkarską fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Athletic Club

Aritz Aduriz w piątek poinformował o decyzji - wraz z końcem rozpoczynającego się za kilka dni sezonu pożegna się z profesjonalnym futbolem.

- Szczególnie ekscytującym jest dla mnie możliwość odejścia z piłki w barwach Athleticu. Celem powiedzenia tego już teraz jest uniknięcie rozproszenia, żeby w pełni skoncentrować się na zespole. Mam nadzieję, że ten rok zakończymy w dobrym stylu i zaoferujemy naszym kibicom coś pięknego - powiedział Aduriz.

38-letni Aduriz urodził się w San Sebastian, ale w Bilbao spędził większość kariery. Podczas pierwszego pobytu w Athleticu w latach 2000-2003 grał jednak głównie w rezerwach, potem wypożyczono go do Burgos, a po dobrym sezonie tam spędzonym przeniósł się do Realu Valladolid. W 2006 roku wrócił do Bilbao i grał tam już w pierwszym zespole, strzelając 23 bramki w 90 meczach. Dwa lata później wylądował w Mallorce, a sezony 2010/2011 i 2011/2012 spędził w Valencii.

Wszystkim jednak Aduriz kojarzy się przede wszystkim z wybuchem formy po trzydziestce, gdy wrócił do Athleticu. W kolejnych sezonach ligowych strzelał: 14, 16, 18, 20, 16 i 9 bramek. Dopiero w ostatnich rozgrywkach wiodło mu się gorzej, bo zaliczył zaledwie dwa trafienia i częściej doskwierały mu kontuzje.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy