OFICJALNIE: Afrykańska Konfederacja Piłkarska poparła pomysł organizacji Mistrzostw Świata co dwa lata

OFICJALNIE: Afrykańska Konfederacja Piłkarska poparła pomysł organizacji Mistrzostw Świata co dwa lata
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: CAF

Afrykańska Konfederacja Piłkarska wydała oświadczenie, w którym wyraziła poparcie dla pomysłu, dzięki któremu Mistrzostwa Świata w piłce nożnej miałyby się odbywać co dwa lata.

W maju podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Arabia Saudyjska zaproponowała, aby Mistrzostwa Świata w piłce nożnej organizowano nie co cztery lata jak dotychczas, a co dwa lata. Na 188 obecnych federacji, które pojawiły się na tamtym spotkaniu, 22 poparły ten pomysł.

FIFA na razie poinformowała, że bada całą sprawę. Dla niej jednak takie rozwiązanie jest na rękę, ponieważ co roku odbywałby się turniej. Na zmianę, raz mężczyźni, a następnie kobiety. To z kolei wiązałoby się z ogromnym zastrzykiem gotówki, ale przy okazji bardzo mocno wpłynęło na terminarz rozgrywek klubowych oraz Mistrzostw Europy.

Wdrożenie takich zmian wydaje się kwestią czasu. To nie podoba się dużej części kibiców na całym świecie, ale mało kto przejmuje się ich zdaniem. Szczególnie, że projekt zyskał nowego zwolennika.

Komitet Wykonawczy pod przewodnictwem prezesa Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej, Patrice'a Motsepe'a, debatował nad tą sprawą na posiedzeniu, które odbyło się w Maroku. Po nim zostało wydane specjalne oświadczenie.

„Komitet Wykonawczy poparł projekt organizacji Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn co dwa lata, który został sformułowany podczas ostatniego Kongresu FIFA. Komitet poprosił, aby FIFA została poinformowana o pozytywnym rozpatrzeniu tych zmian” – napisano.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy