OFICJALNIE: Ajax Amsterdam sprowadza trzeciego Argentyńczyka

OFICJALNIE: Ajax Amsterdam sprowadza trzeciego Argentyńczyka
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Defensa y Justicia

Lisandro Martínez lada dzień przejdzie testy medyczne poprzedzającego jego transfer do Ajaksu.

Argentyński obrońca, który w Amsterdamie ma być następcą Daleya Sinkgravena, będzie kosztować siedem milionów euro. Oznacza to, że Defensa y Justicia zanotuje rekordowy zysk ze sprzedaży pojedynczego zawodnika. Do tej pory najwięcej zainkasowano w lipcu 2018 roku, gdy do Racingu za nieco ponad milion euro odchodził Gabriel Arias. Obecny pracodawca 21-latka poinformował, że wypracował już porozumienie z Ajaksem, a gracz niedługo przejdzie testy medyczne.

Jeśli badania nie wykażą żadnych problemów zdrowotnych, Lisandro Martínez podpisze długoterminowy kontrakt z mistrzem Holandii, dla którego będzie to już czwarte wzmocnienie przed kolejnym sezonem.

Nominalną pozycją jednokrotnego reprezentant Argentyny jest środek obrony, lecz równie dobrze może on występować na lewej stronie defensywy. To o tyle istotne, że w przypadku możliwego odejścia Nicolása Tagliafico (w dłuższej perspektywie czasu), „Synowie Bogów” nie będą musieli pozyskiwać kolejnego gracza. 

W sezonie 2018/2019 21-latek rozegrał 27 spotkań, w których zanotował dwa trafienia oraz trzy kluczowe podania.

Obecnie w składzie Ajaksu znajduje się dwóch Argentyńczyków: Lisandro Magallán i Taglliafico.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy