OFICJALNIE: Akcja i reakcja. Club Brugge przedłużył umowy z bohaterami meczu z PSG

OFICJALNIE: Akcja i reakcja. Club Brugge przedłużył umowy z bohaterami meczu z PSG
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Club Brugge

Wschodzące gwiazdy europejskiej piłki Charles De Ketelaere i Noa Lang podpisali nowe kontrakty z Club Brugge.

„Niebiesko-Czarni” obronili w minionym sezonie mistrzowski tytułu na krajowym podwórku przy dużym udziale wymienionego wyżej wychowanka oraz piłkarza wypożyczonego wówczas z Ajaksu Amsterdam.

Ekipa z Belgii zagwarantowała sobie jednak prawo do definitywnego wykupienia wszechstronnego ofensywnego gracza za zaledwie sześć milionów euro i w związku z tym postanowiła z tej możliwość niezwłocznie skorzystać.

Przedstawiciele Club Brugge zdawali sobie już wtedy doskonale sprawę z tego, że obaj zawodnicy wzbudzają olbrzymie zainteresowanie ze strony bogatszych oraz mocniejszych klubów i dlatego od pewnego czasu prowadzili z nimi rozmowy na temat przedłużenia ich umów na lepszych dla nich warunkach.

Drużyna z Jana Breydela Stadium zdołała w tej materii dopiąć wszystkie niezbędne formalności po świetnym meczu wykonaniu Charlesa De Ketelaere'a i Noy Langa przeciwko Paris Saint-Germain (1:1) w Lidze Mistrzów, o czym świadczy opublikowany przez „Niebiesko-Czarnych” komunikat.

Możemy z niego wyczytać, że ofensywny pomocnik związał się ze swoim macierzystym klubem do 30 czerwca 2024 roku. Z kolei holenderski atakujący zawarł z ekipą z Belgii porozumienie dłuższe o dwanaście miesięcy.

W ten sposób Club Brugge zabezpieczyło się na przyszłość i może spokojnie liczyć na ustanowienie nowego rekordu sprzedażowego przez obu piłkarzy w niedalekiej przyszłości.

Obecnie numerem jeden na liście odejść z zespołu z Jana Breydela Stadium jest Wesley, który przeszedł do Aston Villi za 25 milionów euro w lipcu 2019 roku. Brazylijczyk nie odnalazł się jednak w drużynie z Birmingham i wrócił ostatnio do „Niebiesko-Czarnych” na zasadzie wypożyczenia po tym, jak stracił praktycznie cały poprzedni sezon z powodu zerwania więzadła krzyżowego.

Ketelaere i Lang wystąpili w dziewięciu spotkaniach w trwających rozgrywkach. Pierwszy z nich zdobył w ich trakcie trzy bramki oraz zaliczył dwie asysty. Z kolei jego 22-letni kolega może pochwalić się czterema strzelonymi golami i taką samą liczbą zanotowanych otwierających podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy