OFICJALNIE: Albiol w Villarrealu

OFICJALNIE: Albiol w Villarrealu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Villarreal CF | AS

Villarreal CF poinformował o zakontraktowaniu Raúla Albiola.

Doświadczony obrońca był pragnieniem „Żółtej Łodzi Podwodnej” od co najmniej roku. Ubiegłego lata na przeszkodzie do jego zakontraktowania stanęło nowe porozumienie zawarte z Napoli, w myśl którego Hiszpan podpisał umowę do 2022 roku z gażą na poziomie 2,5 miliona euro rocznie. 

Cierpliwość popłaca. Tak było w tym przypadku. Gdy „Błękitni” zaczęli interesować się Kostasem Manolasem, 33-latek uznał, że to odpowiednia chwila na skorzystania z oferty Villarrealu. Czternasta ekipa minionego sezonu LaLiga aktywowała klauzule odstępnego i tym samym przelała na konto Włochów około pięciu milionów euro.

52-krotny reprezentant „La Furia Roja” złożył podpis pod trzyletnim kontraktem, który gwarantuje mu roczne dochody w wysokości ponad dwóch milionów euro. Tym samym będzie on jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w zespole.

Dla Raúla Albiola to już czwarty hiszpański pracodawca. Wcześniej bowiem bronił on barw Valencii, Getafe oraz Realu Madryt, z którego zresztą w 2013 roku przeniósł się na Półwysep Apeniński. Z tego tytułu „Królewscy” zainkasowali wówczas 12 milionów euro.

Przez sześć sezonów stoper rozegrał w koszulce Napoli 236 spotkań, strzelił sześć goli i posłał dziewięć finalnych podań. Z „Błękitnymi” Iberyjczyk zdobył puchar oraz superpuchar kraju. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy