Oficjalnie: Alcaraz w Las Palmas
2015-08-02 22:21:28; Aktualizacja: 9 lat temu
Antolín Alcaraz został nowym piłkarzem UD Las Palmas.
33-latek nie kosztował beniaminka Primera División ani eurocenta, gdyż od początku lipca stał się wolnym zawodnikiem po tym, jak wygasł jego kontrakt z Evertonem. Przygody na Goodison Park z pewnością nie będzie zaliczał do najlepszych, gdyż przez dwa ostatnie lata wystąpił w zaledwie 14 ligowych meczach.
Paragwajczyk do Europy trafił już w 2002 roku, ale wówczas, będąc na wypożyczeniu, nie zdołał przedrzeć się do pierwszego składu Fiorentiny. Na Stary Kontynent powrócił 12 miesięcy później, kiedy związał się z Beira-Mar. Potem był jeszcze piłkarzem Club Brugge oraz Wigan, skąd trafił do Evertonu.
W reprezentacji Paragwaju środkowy obrońca zadebiutował w 2008 roku. Do tej pory zagrał w 24 meczach, w których strzelił dwa gole. Na Copa América 2011 dotarł do finału, w którym jednak jego drużyna musiała uznać wyższość Urugwaju.