W Piaście Gliwice nie zadebiutował. Może rozkręci się w II lidze [OFICJALNIE]

2026-02-05 11:04:10; Aktualizacja: 5 godzin temu
W Piaście Gliwice nie zadebiutował. Może rozkręci się w II lidze [OFICJALNIE]
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: GKS Jastrzębie

Piast Gliwice poinformował swoich kibiców o czasowym transferze wychodzącym Kamila Lubowieckiego. Jego nowym klubem stał się GKS Jastrzębie.

Działacze ekipy walczącej o utrzymanie w Ekstraklasie stwierdzili, że 18-letni pomocnik jeszcze nie jest gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie. Dlatego w miarę wcześnie zdecydowano się wysłać go na krótki okres wypożyczenia.

Finalnie pogromcy Lecha Poznań ze wtorkowego zaległego meczu rundy jesiennej porozumieli się z drugoligowym GKS-em Jastrzębie. Przy Harcerskiej wychowanek „Piastunek” spędzi resztę trwającej kampanii.

Gliwiczanie nie chcieli stracić Lubowieckiego na stałe. Wciąż widzą w nim potencjał. Na podstawie kolejnych tygodni ocenią, czy defensywny pomocnik poradzi sobie w rywalizacji o dwa szczeble wyżej.

Dotychczas zawodnik zbierał minuty w czwartoligowych rezerwach, rozgrywając 14 spotkań. Łączny czas spędzony na murawie to 1141 minut.

Teraz zacznie rywalizować o skład w zespole, który z góry jest skazany na degradację. Przed startem rundy wiosennej GKS ma na koncie zaledwie sześć punktów i traci aż 15 do strefy oznaczonej barażem o utrzymanie.

Jesienią Lubowiecki ośmiokrotnie znajdował się w kadrze meczowej głównej drużyny Piasta, lecz nigdy nie wkroczył do akcji.

Umowę z obecnym pracodawcą ma ważną jeszcze przez niespełna 17 miesięcy.