OFICJALNIE: Aleksandyr Kolew w Rakowie Częstochowa

OFICJALNIE: Aleksandyr Kolew w Rakowie Częstochowa fot. Raków Częstochowa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Aleksandyr Kolew został piłkarzem Rakowa Częstochowa.

26-letni bułgarski napastnik do niedawna był zawodnikiem Arki Gdynia. Jego kontrakt został jednak rozwiązany za porozumieniem stron.

- Cieszę się, że trafiłem do Rakowa. To fajnie poukładany klub. Mój trzeci w Ekstraklasie. Muszę nauczyć się schematów taktycznych, jakimi gra Raków, ale jestem doświadczonym zawodnikiem. Chciałbym pomóc drużynie i przede wszystkim zacząć znowu cieszyć się grą tak, jak na początku mojego kontraktu w Arce i tak jak przez cały sezon w Sandecji - przyznał atakujący.

Kolew trafił do Polski na początku 2017 roku. Po dobrej rundzie w Stali Mielec przeszedł do Sandecji Nowy Sącz, w barwach której zadebiutował w Ekstraklasie. Sezon 2017/2018 zakończył z siedmioma trafieniami i trzema asystami na najwyższym szczeblu. W koszulce Arki trafił do siatki tylko raz, dorzucając do tego cztery ostatnie podania. Z gdyńskim zespołem Bułgar sięgnął po Superpuchar Polski.

W sześciu dotychczasowych meczach ligowych Raków zdobył sześć punktów i zajmuje jedenaste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy