OFICJALNIE: Aleniczew zwolniony

OFICJALNIE: Aleniczew zwolniony fot.
Michał Flis
Źródło: Jenisej Krasnojarsk

Dmitrij Aleniczew przestał pełnić obowiązki szkoleniowca Jeniseju Krasnojarsk.

Decyzja o zakończeniu współpracy z 46-latkiem podyktowana jest fatalnymi wynikami, jakie tegoroczny beniaminek osiągał na boiskach ligi rosyjskiej.

Drużyna prowadzona do niedawna przez byłego reprezentanta Rosji w bieżącym sezonie zanotowała zaledwie jedno ligowe zwycięstwo. Z dorobkiem sześciu punktów zamyka ona tabelę rozgrywek ligowych.

55-krotny reprezentant Rosji szkoleniowcem zespołu z Krasnojarska był od czerwca minionego roku. W tym czasie udało mu się m.in. wywalczyć sensacyjny awans - pierwszy w historii drużyny ze środkowej Rosji.

Tymczasowym następcą Aleniczewa mianowany został Aleksandr Aleksiejew pracujący dotychczas w klubie jako trener młodzieży.

Aleniczew jako zawodnik występował w takich zespołach, jak m.in. Spartak Moskwa, AS Roma czy FC Porto, z którym w 2004 roku triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, zdobywając nawet bramkę w finałowym meczu z AS Monaco.

W karierze szkoleniowej 46-letni trener poza Jenisejem prowadził jak dotąd rosyjską młodzieżówkę, Arsienał Tuła oraz Spartaka Moskwa.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy