OFICJALNIE: Alex Král odchodzi ze Spartaka Moskwa. Zagra w Lidze Mistrzów

OFICJALNIE: Alex Král odchodzi ze Spartaka Moskwa. Zagra w Lidze Mistrzów fot. Spartak Moskwa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Union Berlin

Alex Král, który ostatni sezon spędził w Schalke 04, zostaje na niemieckich boiskach. Jego transfer ogłosił Union Berlin.

Kiedy FIFA otworzyła dla piłkarzy z Rosji oraz Ukrainy dodatkowe okno, umożliwiając im opuszczenie dotychczasowych klubów na mocy wypożyczeń, Czech przebywał w Anglii, broniąc barw West Hamu United.

Tuż po powrocie defensywny pomocnik trafił do Niemiec. Przez ostatnie miesiące oglądaliśmy go w koszulce FC Schalke 04.

Nim sezon dobiegł końca, w kolejce po 25-latka ustawiło się kilka ekip, ale „Czeladnicy” wierzyli w zatrzymanie tego zawodnika.

Szanse na to zostały przekreślone wraz ze spadkiem drużyny do 2. Bundesligi.

Dzisiaj poznaliśmy nowego pracodawcę Alexa Krála. Wzmocnił on Union Berlin.

FIFA niedawno przedłużyła przepis dotyczący opcji opuszczenia krajów, na których terenie odbywają się działania militarne.

Gracz środka pola formalnie przybył w ramach wypożyczenia, ale wiadomo już, że nie wróci on do Spartaka Moskwa, z którym umowa wygasa 30 czerwca 2024 roku.

Berlińczycy mają przed sobą przełomowy sezon. Wezmą bowiem udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

To druga decyzja kadrowa w ostatnich dniach. W czwartek potwierdzono wykup defensora.

Král w poprzedniej kampanii uzbierał 31 występów i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy