OFICJALNIE: Alex Meret podjął decyzję odnośnie przyszłości

OFICJALNIE: Alex Meret podjął decyzję odnośnie przyszłości fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SSC Napoli

Alex Meret podpisał nowy kontrakt z Napoli.

25-letni zawodnik był w trakcie letniego okna transferowego łączony z opuszczeniem szeregów ekipy ze Stadio Diego Armando Maradony na rzecz zrobienia w niej miejsca dla Kepy Arrizabalagi z Chelsea lub Keylora Navasa z PSG.

Ostatecznie obaj uznani bramkarze nie trafili z różnych względów do włoskiego klubu.

Z tego też powodu władze drużyny podjęły decyzję o zatrzymaniu Alexa Mereta, któremu miało przyjść w tym sezonie rywalizować o miejsce w składzie z doświadczonym Salvatore Sirigu.

Dwukrotny reprezentant Włoch wygrywa ją na razie z 35-letnim weteranem i w dotychczas rozegranych meczach prezentował się na tyle dobrze, że w strukturach Napoli zmieniono nastawienie w stosunku do wychowanka Udinese Calcio, z którym zdecydowano się przedłużyć wygasającą w czerwcu umowę.

25-letni piłkarz wypracował bardzo szybko porozumienie z obecnym pracodawcą i podpisał z nim nowy kontrakt. Ten będzie ważny do końca rozgrywek 2023/2024 i zawiera opcję przedłużenia o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Meret został wykupiony przez drużynę z Neapolu z „Zebr” za 26 milionów euro w lipcu 2019 roku po zakończeniu okresu wypożyczenia.

W tym sezonie wystąpił w jedenastu spotkaniach, zachowując w nich cztery czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy