OFICJALNIE: Alexandre Pato wraca do gry

OFICJALNIE: Alexandre Pato wraca do gry fot. Instagram [Alexandre Pato]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: São Paulo FC

Alexandre Pato, były napastnik Milanu czy Chelsea, wzmocnił São Paulo FC.

Brazylijczyk trafił do Europy w 2007 roku jako wielce utalentowany napastnik. Wtedy AC Milan mógł być z siebie dumny, że wygrał walkę o jego podpis.

Zimą 2013 roku opuścił San Siro z dorobkiem 63 goli w równo 150 występach.

W ojczyźnie reprezentant „Canarinhos” spędził trzy lata. Rękę do niego wyciągnęła Chelsea, który liczyła, że piłkarz potraktuje to jak szansę od losu. Ogromne problemy zdrowotne sprawiły, że jego przygoda z „The Blues” skończyła się na zaledwie dwóch występach.

Później Alexandre Pato grał jeszcze w Villarrealu, Tianjin Tianhai oraz São Paulo FC.

Kiedy przez ponad pół roku gracz nie znalazł pracodawcy, mogło się wydawać, że zakończy karierę. Nic z tych rzeczy - wzmocnił Orlando City (Major League Soccer), w którym zdobył cztery bramki w 32 występach.

Od stycznia Pato był ponownie bez klubu i temat zawieszenia korków na kołku powrócił.

Dzisiaj São Paulo FC potwierdziło angaż 33-latka, który podpisał umowę ważną do 31 grudnia z opcją przedłużenia współpracy o 12 miesięcy po spełnieniu celów dotyczących głównie jego postawy boiskowej,

Triumfator Pucharu Konfederacji 2009 od września ubiegłego roku pauzuje z powodu kontuzji kolana. Obecnie wciąż dochodzi do pełni formy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy