OFICJALNIE: Alexandre Pato wraca do gry

OFICJALNIE: Alexandre Pato wraca do gry fot. Instagram [Alexandre Pato]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: São Paulo FC

Alexandre Pato, były napastnik Milanu czy Chelsea, wzmocnił São Paulo FC.

Brazylijczyk trafił do Europy w 2007 roku jako wielce utalentowany napastnik. Wtedy AC Milan mógł być z siebie dumny, że wygrał walkę o jego podpis.

Zimą 2013 roku opuścił San Siro z dorobkiem 63 goli w równo 150 występach.

W ojczyźnie reprezentant „Canarinhos” spędził trzy lata. Rękę do niego wyciągnęła Chelsea, który liczyła, że piłkarz potraktuje to jak szansę od losu. Ogromne problemy zdrowotne sprawiły, że jego przygoda z „The Blues” skończyła się na zaledwie dwóch występach.

Później Alexandre Pato grał jeszcze w Villarrealu, Tianjin Tianhai oraz São Paulo FC.

Kiedy przez ponad pół roku gracz nie znalazł pracodawcy, mogło się wydawać, że zakończy karierę. Nic z tych rzeczy - wzmocnił Orlando City (Major League Soccer), w którym zdobył cztery bramki w 32 występach.

Od stycznia Pato był ponownie bez klubu i temat zawieszenia korków na kołku powrócił.

Dzisiaj São Paulo FC potwierdziło angaż 33-latka, który podpisał umowę ważną do 31 grudnia z opcją przedłużenia współpracy o 12 miesięcy po spełnieniu celów dotyczących głównie jego postawy boiskowej,

Triumfator Pucharu Konfederacji 2009 od września ubiegłego roku pauzuje z powodu kontuzji kolana. Obecnie wciąż dochodzi do pełni formy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy