OFICJALNIE: Álvaro Morata odniósł kontuzję kolana

OFICJALNIE: Álvaro Morata odniósł kontuzję kolana fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Atlético Madryt | Matteo Moretto

Atlético Madryt poinformowało, że Álvaro Morata nabawił się kontuzji prawego kolana.

Hiszpański napastnik jeszcze niedawno cieszył się z tego, że może przepracować pełny okres przygotowawczy do sezonu z drużyną „Los Rojiblancos”. Niestety, już na wstępnym etapie doznał kontuzji mięśniowej i dopiero 10 sierpnia wrócił on do gry, uczestnicząc tym samym w meczu towarzyskim z Juventusem. Następnie na 26-latka czekały już starcia ligowe, w których zagrał w pełnym wymiarze czasowym, wpisując się ponadto na listę strzelców.

Dzisiaj jednak pojawił się komunikat ze strony Atlético Madryt, w którym czytamy, że Álvaro Morata w środę podczas popołudniowej sesji treningowej opuścił boisko z silnym bólem prawego kolana. Badania wykazały, że doznał on skręcenia w stopniu umiarkowanym. Klub nie podaje, jak długo potrwa jego rekonwalescencja, ale Matteo Moretto ze stacji Sky Sport Italia informuje, że Hiszpan nie będzie zdolny do gry przez 20 najbliższych dni.

W efekcie przegapi on spotkanie z Eibarem, zgrupowanie kadry narodowej oraz pojedynek z Realem Sociedad. Tym samym były zawodnik Realu Madryt będzie celował w powrót na starcie ligowe z Celtą Vigo, które zaplanowano na 21 września.

Jest jednak i dobra wiadomość dla fanów „Los Colchonores”. Pauza Moraty zbiega się w czasie z powrotem do zdrowia Diego Costy, który już tydzień temu zakończył karę zawieszenia, lecz w związku z urazem nie był w stanie pomóc swojej drużynie w rywalizacji z Leganés.

Atlético Madryt po dwóch seriach spotkań w LaLiga ma na swoim koncie sześć punktów i tym samym plasuje się na drugim miejscu w tabeli, ustępując jedynie Sevilli, która ma lepszy bilans bramkowy.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy